pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 maja 2016
  • 30 maja 2016
  • wyświetleń: 13584

Za nami jubileuszowa V edycja Teatralnej Maszyny Pszczyna - zdjęcia

Przez cztery dni w naszym mieście dominował teatr. Dziewięć spektakli, trzy koncerty i wiele wydarzeń towarzyszących odbyło się w ramach jubileuszowej - V edycji Teatralnej Maszyny Pszczyna.

Balet Koparyczny - Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Ciało / Umysł - Fundacja Burdąg Bilfinger Elwo - 29.05.2016 · fot.


Teatralna Maszyna Pszczyna to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Pszczyny. Koncepcja festiwalu angażuje tereny zdegradowane ekonomicznie i społecznie z powodu zmian wynikających z restrukturyzacji gospodarczej. Wskazuje również - "mapuje" miasto sztuką - takie miejsca, które ze sztuką, teatrem nie są związane, a mogą być. Szczególnie w mieście nie posiadającym budynku teatru, a posiadającym wielką tradycję teatralną sięgającą jeszcze czasów książęcych.

W ramach festiwalu miłośnicy sztuki obejrzeli m.in. spektakle: "Ona: czyli kilka obrazów z życia kobiety" w wykonaniu Grupy Teatralnej Error, "Matka Mejra i jej dzieci", "Kocha, lubi, szanuje" czy "Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła". Odbyły się także koncerty Piotra Zioły, Człowieka z Maszyną i L.A.S. Do tańca porwała natomiast DJ Wika. Cały program zamknął Balet Koparyczny w wykonaniu Izy Szostak i Pawła Sakowicza.

Wstęp na poszczególne wydarzenia był bezpłatny, jeśli jednak jakaś propozycja przypadła komuś wyjątkowo do gustu, mógł zapłacić za wybrany spektakl dowolną kwotę w ramach systemu płatności: Pay What You Want / Płać ile chcesz!

Galerie zdjęć V edycji Teatralnej Maszyny Pszczyna:Człowiek z Maszyną - koncert. Tu się tańczy i rozmawia... Bugsy's Music Ristorante - 26.05.2016 · fot.


Piotr Zioła - koncert - Bilfinger Elwo - 27.05.2016 · fot.


Dj Wika gra - koncert - Tu się tańczy i rozmawia... Bugsy's Music Ristorante - 27.05.2016 · fot.


Spektakl Zatrzymać Obrotówkę - Jutro Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza - 29.05.2016 · fot.


Balet Koparyczny - Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, Ciało / Umysł - Fundacja Burdąg Bilfinger Elwo - 29.05.2016 · fot.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.