pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 kwietnia 2016
  • 3 maja 2016
  • wyświetleń: 5708

Teatralna Maszyna wystartuje w Suszcu - spektakl "Noe"

Za nami:

"Maszyna w Żniwach" to pilotażowy projekt rozszerzenia idei festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna poza strukturę miasta. Narodził się dzięki współpracy festiwalu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu.

spektakl "Noe"
Spektakl "Noe" zapoczątkuje pierwszą Maszynę w Żniwach w Suszcu.


Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna angażuje tereny zdegradowane ekonomicznie i społecznie z powodu zmian wynikających z restrukturyzacji gospodarczej. Wskazuje takie miejsca, które ze sztuką, teatrem nie są związane, a mogą być. Szczególnie w mieście nie posiadającym budynku teatru, a posiadającym wielką tradycję teatralną sięgającą jeszcze czasów książęcych.

W ramach pierwszej Maszyny w Żniwach w Gminie Suszec odbędzie się spektakl "Noe" w wykonaniu Walnego-Teatru. To niecodziennie spotkanie z teatrem odbędzie się 3 maja o godzinie 11.30 pod Wiatą Św. Krzysztofa przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu.

Wypełniając rytuał pracy na roli, na przybyłych gości czekać będzie drobny poczęstunek, w postaci tradycyjnego ziemniaka i kwaśnego mleka.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu


"Noe" to spektakl o Noe - dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury "Potop". Niestety, Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu, ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Zaczyna tworzyć - instrumenty stają się zwierzętami, które opowiadają o ludziach, z którymi żyli, czyli o orkiestrze. Publiczność, czyli ci, co zostali, też zostają nazwani i przedstawieni jako ci naiwni i głupi, czyli zwierzęta...

Noe zaprasza widza na Arkę, zaprasza do wspólnego tworzenia. Tylko tworzenie, wspólny koncert może ocalić przed zagładą. Orkiestrą staje się widownia. Muzyka, dzięki możliwości aranżacji live, jest tworzona w obecności widza i przez widza. Noe dyryguje, śpiewa i gra. Potop mija, koncert dobiega końca. Noe staje przed dylematem, co dalej... Płynie dalej, dalej dyryguje, mimo nieobecności orkiestry, mimo złorzeczeń żony i prób przywołania go na brzeg.Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

43-267 Suszec
ul. Ogrodowa 22

tel. 32 212 44 91
fax 32 212 44 91
kom. 664 006 906

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.