pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2016
  • 9 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 4576

Solidarni z osobami autystycznymi

Zawsze trzeba mieć nadzieję - to morał jaki płynie z historii pokazanej w spektaklu pt. "Życia garść" przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie.

Spektakl ZS nr 3 · fot.


7 kwietnia w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe i wzruszające przedstawienie. Uczniowie na chwilę porzucili szkolne ławki, aby poruszającą historią o smutku i nadziei zwrócić uwagę na problem osób dotkniętych zespołem Downa oraz autyzmem. Kwiecień i marzec to dla nich szczególne miesiące - 21 marca jest Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, a kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy o Autyzmie.

Świadomość społeczna w tej kwestii dalej jest bardzo niska. - Autyzm nie jest chorobą, bo chorobę z założenia da się wyleczyć, a tego nie można zrobić w przypadku samego autyzmu. Ludzie nie wiedzą co to jest, jak się objawia i jak się zachować wobec osoby, która jest autystyczna - mówi Magdalena Pudełko, nauczycielka Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie. - W naszych szkołach dzieci dotkniętych autyzmem jest coraz więcej - dodaje.

Aleksandra Brauntsch, nauczycielka ZS nr 3 w Pszczynie, zaznacza, że przygotowania do występu trwały od dawna. - Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w spektaklu i niesamowicie go przeżywały. Przygotowania trwały bardzo długo i intensywnie. Próby mieliśmy codziennie. Również dla nas było to ogromne doświadczenie - podkreśla.

Tego dnia dzieci z okolicznych szkół ubrały się w niebieskie akcenty, aby podczas wspólnego zdjęcia na rynku okazać wsparcie i solidarność wobec osób dotkniętych autyzmem. Przypomnijmy, że niebieski uznawany jest za "kolor autyzmu". Ponadto, w Galerii "13" od 21 marca do 7 kwietnia można było obejrzeć wystawę prac wykonanych przez uczniów ZS nr 3 z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa oraz Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Publiczne Gimnazjum nr 7 w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 5

tel. 32 210 03 40

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.