pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 7 marca 2016
  • 1 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 923

Wyjazd do teatru w Chorzowie

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na przedstawienie teatralne pod tytułem "Rękopis znaleziony w Saragossie" autorstwa Jana Potockiego w adaptacji Macieja Wojtyszko.

Spektakl odbędzie się w chorzowskim Teatrze Rozrywki 1 kwietnia o godzinie 17.30. Koszt to 45 złotych, cena zawiera bilet wstępu na spektakl, ubezpieczenie oraz transport. Szczegóły zbiórki i wszelkie informacje można uzyskać w biurze GOK lub pod numerem telefonu: (32) 212-44-91 od pn. do pt. od 8.30 do 19.30.

"Rękopis znaleziony w Saragossie" jest to spektakl muzyczny w dwóch aktach powstały na podstawie powieści Jana Potockiego pod takim samym tytułem. Powieść pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku, opublikowana została w języku polskim w 1847 roku. Utwór jest niezwykle oryginalny przez zastosowanie budowy szkatułkowej (ramowej), a dzięki swej rozbudowanej fabule oraz elementom powiastki filozoficznej i romansu grozy skutecznie podtrzymuje uwagę czytelnika. Te cechy zostały zachowane również w musicalu, dzięki czemu podczas przedstawienia widz z pewnością nie będzie się nudził.

Przedstawienie jest skierowane nie tylko do młodzieży szkolnej, ale również do widzów starszej generacji, pamiętających wybitną filmową adaptację w reżyserii Wojciecha Hassa.

W roli głównej - Hrabiego Jana Potockiego - zobaczymy Kamila Franczaka, znanego między innymi z przedstawienia "Przebudzenie wiosny", ale również z programu telewizyjnego "Idol". Spektakl uzupełni muzyka skomponowana przez Krzesimira Dębskiego, lidera zespołu jazzowego String Connection.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu


Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

43-267 Suszec
ul. Ogrodowa 22

tel. 32 212 44 91
fax 32 212 44 91
kom. 664 006 906

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.