Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 marca 2016
  • 21 marca 2016
  • wyświetleń: 2690

Koncert dla dzieci w "13" - zdjęcia

W środę, 16 marca w "13" odbył się dziewiąty już koncert wierszy i piosenek "Dzieci dzieciom". Tym razem na widowni zasiedli również laureaci konkursu plastycznego "Zajączek wielkanocny" zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Pszczynie.

Koncert dla dzieci w "13" - 16.03.2016 · fot.


Młodzi wokaliści i recytatorzy pod kierunkiem pani Renaty Zborowskiej przygotowali ciekawe wiersze i piękne piosenki. Tym razem na wszystkich przybyłych gości czekał niebanalny poczęstunek: przepyszne kanapki przygotowane przez restaurację Samanta w Piasku oraz marchewki zamiast słodyczy i sok jabłkowy.

Na scenie jak zawsze królowały maskotki, a w widocznych miejscach umieszczone zostały plakaty reklamujące organizację harcerską działającą w Pszczynie. Plakaty wykonała Karolina Olszowiec, która jest aktywną harcerką oraz jej siostra Martynka - młody zuch. Karolina opowiedziała krótko o drużynie harcerskiej , zachęcając starsze dzieci do zainteresowania tym sposobem spędzania wolnego czasu. Karolina poprowadziła również cały koncert i świetnie sobie dała radę.

Wystąpiły: Tamara Bieszczad, Martynka Olszowiec, Oliwka Rozmus i Karolina Olszowiec.
  • Tamara przy akompaniamencie swojej mamy Kariny Bieszczad zaśpiewała piosenkę "Piłka Oli";
  • Martynka wykonała dwie piosenki: "Cała doskonała" i "Mały odkrywca" oraz powiedziała dwa wiersze: "Brat" i "Abecadło";
  • Oliwka natomiast na koncert przygotowała trzy piosenki: "Mucha w mucholocie","Chcę do Bodzia" i "Cukierki" oraz trzy wiersze: "Raz i dwa", "Jak rozmawiać trzeba z psem" i "W pokoiku";
  • Karolina z kolei zaśpiewała "Motylem byłam" i "Papuga z dziobem na kłódkę" i powiedziała wiersze: "Chrząszcz drżący w gąszczu" i "Zajączek wielkanocny".
W trakcie koncertu zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym. Z wynikami konkursu można się zapoznać na stronie: www.biblioteka-pszczyna.home.pl. Nagrody wręczała pani dyrektor Biblioteki - Teresa Musik.

Koncert bardzo podobał się dzieciom i ich rodzicom. "13" tym razem była naprawdę zapełniona, żadne dziecko się nie nudziło. Jak zwykle na środku bawiła się w takt śpiewanych piosenek grupa najmłodszych dzieci.

Cieszy nas to, że goście do nas wracają, że te same dzieci przychodzą na kolejne koncerty. Tym razem przekrój wiekowy naszych młodych gości był duży, bo obok trzylatków byli też uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.

Mniej było tym razem chętnych do zaprezentowania swoich talentów po zakończeniu koncertu i dopiero kiedy "13" trochę opustoszała dzieci nabrały odwagi i chętnie śpiewały, recytowały i tańczyły. Dziękujemy wszystkim za udział w koncercie, zapraszamy na następny koncert 4 maja o 17.00.

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA