pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 4 stycznia 2016
  • 22 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2441

Przez USA z Zuzą Niezabitowską

12 stycznia w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie - wspomnienie z podróży po Stanach Zjednoczonych Ameryki z Zuzą Niezabistowską.

Przez USA z Zuzą Niezabitowską - 12.01.2015 · fot.


Zuza to młoda dziewczyna, mieszkanka Żywca, absolwentka Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, kierunek nauki o rodzinie. Jej relacje to sentymentalna, 4-miesięczna podróż po Stanach Zjednoczonych, która zmieniła jej życie. Swoją przygodę z Ameryką rozpoczęła od pracy na campie dla amerykańskich dzieci. Kolejne wojaże to samotne lub w gronie nowych, spotkanych znajomych przez dziewięć stanów. Ten ogromny kraj zwiedzała autostopem, samolotem, odwiedziła m. in. Chicago, Nowy Jork, Detroit, San Francisco.

W swojej podróży odkryła swoich dalekich krewnych, których nigdy wcześniej nie widziała, a o większości nie miała nawet pojęcia, że istnieją. Opowieść wzbogaciła pokazem slajdów i krótkimi filmikami. Nie była to stereotypowa podróż utartymi szlakami turystycznymi. Pokazała uczestnikom USA oczami młodej, ciekawej świata dziewczyny.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

BM / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.