Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 20 grudnia 2015
  • 7 stycznia 2016
  • wyświetleń: 4341

Kolędowo i świątecznie dla Hospicjum

Po raz piąty już zespół kierowany przez panią Renatę Zborowska przygotował koncert zimowy dedykowany wszystkim tym, którzy wspierają działalność pszczyńskiego Hospicjum Św. Ojca Pio. Tym razem goście zostali zaproszeni we wtorek 5 stycznia na wieczór zatytułowany "Kolędowo i świątecznie".


Autorka filmu: Dominika Pałyz

"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie maja wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń." (Phil Brosmans)

Program koncertu podzielony został na dwie części. Najpierw wystąpiła grupa muzyków i wokalistów, którzy zaprezentowali piękne polskie kolędy we własnych aranżacjach. Wokalistom towarzyszył zespół w składzie: Patrycja Kałamała (skrzypce), Daniel Kolarz (klawisze), Piotr Filipczuk (gitara), Łukasz Bielecki (gitara basowa) i Radosław Mika (perkusja). Wykonali utwory: "Mędrcy świata", "Anioł pasterzom mówił", "Tryumfy Króla Niebieskiego", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Gdy się Chrystus rodzi", "Cicha noc", "Lulajże Jezuniu", "Holy night" i "Mizerna cicha". Śpiewali: Dorota Bieniek, Magda Kawka, Ada Komarek, Patrycja Sołtys, Marcin Staszek i Paulina Mika, która tę część koncertu przygotowała. Potem jeszcze wystąpił zespół wokalny Senior Vocal pod dyrekcją pani Jadwigi Masny z kolędą "Gore gwiazda".

Kolędowo dla Hospicjum - 06.01.2016 · fot.


Po wysłuchaniu kolęd widzowie zostali zaproszeni na część oficjalną. Pani Teresa Buczak - prezes Hospicjum - opowiedziała o zakończeniu I etapu budowy ośrodka i wręczyła podziękowania tym, którzy wspierają w czynny sposób Hospicjum w jego działaniach (Józef Plewnia - budowlaniec od początku uczestniczył w pracach nad koncepcją i projektem, Wojciech Orlik - architekt AB-Projekt sp. z o.o., Pan Roman Janowski - Inspektor Nadzoru Budowlanego, Grzegorz Kloc - Inspektor Nadzoru, Tomasz Kulig - Inspektor Nadzoru, Adam Janota - Inspektor Nadzoru, Janusz Czerwionka - Geodeta, Piotr Kamiński - PIK sp. z o.o., Wojciech Solik - Prezes Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. , w sprawach finansowych - Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Starosta Pszczyński Paweł Sadza, Firma Romanko i Synowie - Jan Romanko, Ryszard Ziobro oraz Sylwia i Marek Caputa - firma Ziobro s.c., Jan Szafron - Szagru sp. z o.o.). Jan Szafron specjalnie na tę okazję napisał wiersz poświęcony przyjaźni i empatii.

W drugiej części koncertu zaprezentowane zostały pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu najmłodszych wokalistek: Martynki Olszowiec, Agatki Szwedki, Oliwii Rozmus i Karoliny Olszowiec, które zaśpiewały "Pastorałkę anielską" i "Jakże dzisiaj śpiewny świat", a Julka Biela zaprezentowała nastrojową piosenkę "Sianko na stół". Roksana Sawicka i Karolina Grzechnik przedstawiły utwór "Kto wie". Dwie sympatyczne piosenki zimowo - świąteczne usłyszeliśmy w w interpretacji trojga wykonawców": Renata Zborowska, Grzegorz Wuwer i Grzegorz Szwedka. Tę część koncertu zakończył występ zespołu Senior Vocal, który przedstawił piosenkę "Dziś nadzieja rodzi się".

Fragmenty wierszy oraz aforyzmy i złote myśli, starannie dobrane do idei koncertu, przedstawiali recytatorzy: Elżbieta Jasińska, Michał Pudełko i Marcin Piech. Widzowie mogli przez cały czas trwania koncertu podziwiać na ekranie projekcję zdjęć związanych z tematyką świąteczną i fotografii zimowej Pszczyny.

I mimo że koncert trwał niemal dwie godziny, nikt nie zauważał upływu czasu. Na koniec na scenie pojawili się wszyscy wykonawcy i otrzymali od widzów gromkie brawa, a Senior Vocal pożegnał widzów pięknym "Kanonem noworocznym".

Jeszcze długo w kuluarach przy poczęstunku przygotowanym przez wolontariuszy toczyły się rozmowy między innymi na temat tego, co można było usłyszeć ze sceny. Padały miłe słowa, za co w imieniu wykonawców serdecznie dziękuję.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i spędzili z nami ten czas, wspomagając również wrzuconymi do skarbonki złotówkami działalność Hospicjum. Miło nam bardzo, że przynajmniej w ten sposób, organizując koncert charytatywny, możemy podziękować ludziom dobrej woli za ich wsparcie.

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA