pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 30 września 2015
  • 3 listopada 2015
  • wyświetleń: 1481

O żubrach w Muzeum Zamkowym

W czwartek, 29 października w Sali Audiowizualnej Stajni Książęcych w Pszczynie w ramach cyklu "Studium muzealne" odbył się wykład autorstwa Agnieszki Modrzejewskiej pt. "Żubry w lasach pszczyńskich - 150 lat hodowli".

Wykład o żubrach w Muzeum Zamkowym - 29.10.2015 · fot.


Wykład połączony był z promocją jednej z najnowszych publikacji Muzeum Zamkowego pt. "Historia pszczyńskich żubrów". Podczas spotkania A. Modrzejewska przybliżyła gościom historię pojawienia się na ziemi pszczyńskiej żubrów. Wspomniała o bogatej tradycji związanej z polowaniem na te dostojne zwierzęta, która została szerzej opisana w publikacji.

Ponadto zaprezentowała słuchaczom Księgę Polowań księcia pszczyńskiego Hansa Heinricha XI von Hochberga z lat 1857 - 1901 w której znajdują się m.in szkice związane z tematyką myśliwską rysunki autorstwa Ferdynanda hrabiego Harracha, wykaz trofeów myśliwskich. Goście spotkania wysłuchali sygnału myśliwskiego w wykonaniu Wojciecha Wyleżucha - prezes Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Echo Pszczyny".

Następnie autorka omówiła prace związane z powstawaniem książki, gromadzeniem materiałów archiwalnych oraz ikonograficznych.

Muzeum Zamkowe

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.