pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 14 września 2015
  • 22 października 2015
  • wyświetleń: 862

Wystawa i wykłady w Pawłowicach

Za nami:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaprasza na wystawę "Pawłowice w zasobie Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie Oddziału w Katowicach" wg scenariusza dra Mateusza Sobeczko.

Ekspozycję będzie można zobaczyć od 21 września do 23 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach. Wystawie towarzyszyć będzie wykład dra M. Sobeczko, pracownika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oddział w Katowicach pt. "Krucjata na wschód - Tragedia Górnośląska 1945 roku". Wykład połączony z prezentacją multimedialną odbędzie się 24 września o godzinie 8.00 w Gimnazjum w Pielgrzymowicach oraz o godzinie 10.30 w Czytelni GBP. Wstęp wolny.

Tragedia Górnośląska - pojęcie to odnosi się do działań Armii Czerwonej wobec mieszkańców Górnego Śląska, obejmujących aresztowania, internowania, egzekucje oraz deportacje do łagrów w Związku Radzieckim, trwające od stycznia do kwietnia 1945 roku.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.