pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 sierpnia 2015
  • 27 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1480

Studium o Muzeum Zamoyskich

Za nami:

W Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego odbędzie się kolejny wykład z cyklu "Studium muzealne". Tematem spotkania będzie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia o godzinie 17.00. Wykład pt. "Przywrócone piękno. 70 lat Muzeum Zamoyskich w Kozłówce" wygłosi Krzysztof Kornacki - emerytowany dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

W roku 2014 Krzysztof Kornacki został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju muzealnictwa i ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Przez 35 lat kierował kozłowieckim Muzeum i uczynił z niego jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych muzeów rezydencjonalnych w Polsce.

Studium o Muzeum Zamoyskich


Wykłady "Studium muzealne", obejmują kilka cyklów tematycznych poświęconych dziejom zamku i regionu, architekturze i terminologii historii sztuki a także ekspozycjom i kolekcjom muzealnym. Prowadzone są przez pracowników Muzeum oraz zaproszonych gości.

Wstęp wolny.

Muzeum Zamkowe

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

ups / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.