Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 15 kwietnia 2015
  • 28 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2566

Apetyt na życie w poezji i piosence

W piątek 24 kwietnia miłośnicy pięknego słowa polskiego spotkali się w "13" po raz trzydziesty piąty. Ten mały jubileusz uczciliśmy optymistycznym programem "Apetyt na życie".

"Trzeba kochać życie,aby je przeżywać i trzeba przeżywać życie, aby je kochać".

Poezja i muzka pod 13 - 24.04.2015 · fot.


Tym razem połączyliśmy kontemplację poezji z rozpoczęciem realizacji ministerialnego projektu popularyzacji czytelnictwa, który został zaproponowany przez Cinematographer Productions oraz Miejsko- Gminną Bibliotekę. Wśród gości byli więc pracownicy Biblioteki z panią Teresą Musik oraz szef CP- Mirosław Kozik, którzy zapoznali zgromadzonych z tym projektem.

Wieczór poetycko - muzyczny rozpoczął się od występu chóru UTW,który pięknie zaśpiewał znany utwór Marka Grechuty "Smak i zapach pomarańczy".Program wieczoru był bardzo bogaty. Królowały oczywiście optymistyczne teksty o radości życia. Przepiękne wiersze Juliana Tuwima, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Jana Brzechwy, Czesława Miłosza, Ewy Lipskiej, Adama Asnyka, Jana Kasprowicza recytowali: Elżbieta Jasińska, Renata Zborowska, Antoni Machnik i Michał Pudełko. Starannie dobrane piosenki o miłości do życia usłyszeliśmy w wykonaniu Agatki Szwedki, Patrycji Sołtys, Pauliny Miki ( z Danielem Kolarzem na pianinie), Aurelii Uszok, Pauliny Chodury, Grzegorza Wuwera, Grzegorza Szwedki i Renaty Zborowskiej.

Na pożegnanie jak zwykle goście otrzymali złote myśli, które były podsumowaniem wieczoru.
"Idź własną drogą,bo w tym jest cały sens istnienia,żeby umieć żyć"

Gościom bardzo podobał się program wieczoru, dobór repertuaru i wspaniałe wykonania. Podkreślali również świetną atmosferę, panującą w trakcie tych spotkań w "13". Większość uważa, że warto poświęcić te kilkadziesiąt minut raz w miesiącu, aby delektować się pięknym polskim słowem w ciekawym wykonaniu.

Dziękujemy gościom za udział w tym spotkaniu i już dziś zapraszamy 15 maja na program "Dzień dobry wiosno".

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA