pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 25 marca 2015
  • wyświetleń: 1192

Czytelniczy konkurs w Miedźnej

Jak co roku w marcu Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie zaprosiła uczniów klas III do udziału w konkursie czytelniczym. Tym razem dzieci odpowiadały na pytania i rozwiązywały zadania dotyczące treści książki autorstwa Miry Jaworczakowej pt."Oto jest Kasia".

Dla wielu uczestników był to pierwszy tego typu sprawdzian radzenia sobie z emocjami, a była ich cała gama: od zaskoczenia, zdziwienia, przestraszenia do entuzjazmu i radości. Było wystrzałowo i kwiatowo, ponieważ pytania zostały ukryte w balonikach, które należało przekłuć - stąd też 10 wystrzałowych pytań za 2 punkty zostało uwolnionych przez trzecioklasistów, którzy musieli na nie odpowiedzieć. A odpowiadali znakomicie.

Czy wiecie, czym się wymieniły Ewka z Kasią, na znak przyjaźni? Dlaczego/ z jakiego powodu Kasia lubiła Ewkę i Magdzię? To 2 przykłady pytań za 4 punkty, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. Pytania za 4 punkty były sprytnie schowane w łodyżkach papierowych kwiatków.

Czytelniczy konkurs w Miedźnej - 03.2015 · fot.


Uczestnicy zmagali się też z trzema zadaniami. Jedno z nich polegało na odgadnięciu, jaką przygodę przedstawiają rysunki oraz w jakiej kolejności one występowały. Zdolności plastyczne i wyobraźnia bardzo przydała się dzieciom w wykonywaniu ostatniego zadania, polegającego na "ubraniu" Kasi, wykorzystując ścinki materiałowe, kolorową włóczkę, wstążki i inne gadżety.

Rywalizacja podczas konkursu była bardzo wyrównana, o czym świadczy punktacja (24,5;22;21,5 pkt.) i zajęte miejsca. I miejsce zajęła drużyna z SP w Górze, miejsce II ex aequo drużyny z SP we Frydku i SP nr 2 w Woli oraz III miejsce, również ex aequo, drużyny z ZS w Miedźnej i SP nr 1 w Woli.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, szkoły także zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami książkowymi, które ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie.

GBP Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.