pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 20 stycznia 2015
  • 29 stycznia 2015
  • wyświetleń: 2440

Stanisław Tym i Łowcy.B w O'Key!

Za nami:

W czwartek, 29 stycznia Klub O'Key zaprasza na jubileuszowy - XV Wieczór Kabaretowy. Tego wieczoru gościem będzie znany głównie z filmów Stanisława Barei aktor i satyryk Stanisław Tym. Dodatkowo, tego wieczoru wystąpi Kabaret Łowcy.B! Planowana jest jeszcze jedna niespodzianka!

Gospodarzem programu będzie jak zawsze Piotr Skucha (Kabaret TON, kabaret Długi). Bilety w cenie 20 zł dostępne są w klubie. Rezerwacja miejsc pod numerem 885-219-109.

Klub Muzyczny Club O'key


Stanisław Tym - aktor, reżyser, komediopisarz, scenarzysta, felietonista, autor skeczy (m. in. "Ucz się, Jasiu" czyli "wężykiem, wężykiem" kabaretu "Dudek"). Początkowo studiował na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej (1953-55). Relegowany z uczelni, przez kilkanaście miesięcy pracował jako robotnik w zakładach "22 Lipca" (d. Wedla). W latach 1956-57 podejmował kolejno studia: na Wydziale Przetwórstwa w SGGW, na wydziale rysunku i prac ręcznych studium nauczycielskiego w Warszawie i ponownie na Wydziale Chemii PW.

Od 1956 był zatrudniony dorywczo jako szatniarz i bramkarz w klubie studenckim "Stodoła". W 1958 rozpoczął twórczość kabaretową w "Stodole", współpracował też z telewizją. W tymże roku został przyjęty na Wydział Aktorski warszawskiej PWST. Po przerwaniu studiów w 1960 związał się ze Studenckim Teatrem Satyryków (STS), jako aktor, autor i reżyser skeczy. W następnych latach współpracował także z innymi warszawskimi kabaretami (m.in. z "Dudkiem" Edwarda Dziewońskiego). W sezonie 1963/64 pełnił funkcję dyrektora STS-u.

Lata 70. zaowocowały ścisłą współpracą ze Stanisławem Bareją: Tym był współautorem scenariuszy i odtwórcą głównych ról w najsłynniejszych komediach Barei. W latach 1984-86 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Dramatycznego w Elblągu. Stały felietonista tygodnika "Wprost" (1991-99) i "Rzeczpospolitej" (od 2001).KonkursŁowcy.B to kabaret z Cieszyna, a kilka jego członków to dziś mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Kabaret powstał w 2002 roku z inicjatywy studentów Uniwersytetu Śląskiego. W 2003 roku kabaret Łowcy.B zwyciężył w Przeglądzie Kabaretów PaKA, a w latach 2004-2006 dwa razy wygrał Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. Od tego czasu nieprzerwanie należy do czołówki polskich kabaretów. Wydał trzy płyty DVD ze swoimi występami.

Klub Muzyczny Club O'key

43-200 Pszczyna
ul. M. C. Skłodowskiej

kom. 885219109REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.