Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 26 grudnia 2014
  • wyświetleń: 8586

Eksperymentalne grzyby w Piasku

Restauracja Steampunk mieszcząca się w Wodnej Wieży w swoim menu oferuje różnorodne gatunki grzybów. Nie można ich jednak kupić w osiedlowym sklepie czy supermarkecie. Na potrzeby restauracji właściciele utworzyli bowiem własną uprawę w Piasku.

Właściciele lokalu Steampunk od 2011 roku mają swoją uprawę w niewielkiej piwniczce w Piasku. Tam na specjalnym podłożu z grzybnią, przy odpowiedniej temperaturze i wilgotności hodowane są gatunki grzybów w większości niedostępne na rynku. Łuskawiak nameko, polówka wiązkowa, lakownica lśniąca czy gąsówka naga - to tylko niektóre propozycje rzadkich i nieznanych gatunków, które serwuje restauracja.

Eksperymentalne grzyby w restauracji Steampunk · fot.


Poza niespotykanymi nazwami i zaskakującym wyglądem grzybów ważne są także ich właściwości zdrowotne. - Głównie skupiamy się na grzybach leczniczych, które w naturalnych warunkach rosną bardzo rzadko, a niektóre z nich są pod ochroną - informują właściciele.

Przykładowo, wyciąg z polówki wiązkowej ma cechy antyoksydacyjne, antynowotworowe oraz przeciwgrzybiczne, z kolei lakownica lśniąca reguluje poziom cholesterolu i cukru, we krwi, jest skuteczna w leczeniu astmy, wysokiego i niskiego ciśnienia.

Obecnie na potrzeby restauracji produkowanych jest siedem gatunków grzybów. Właściciele chcą jednak poszerzyć swoją ofertę.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA