Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 24 października 2014
  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 3435

TV: wystąpili dla przedszkolaków

Deszczowa pogoda nie była przeszkodą dla tych, którzy w środę, 22 października tłumnie zjawili się w "13", by uczestniczyć w koncercie wierszy i piosenek dla przedszkolaków "Dzieci dzieciom 2".

Koncert Dzieci dzieciom - 22.10.2014


Grupa młodych recytatorów i wokalistów pod kierunkiem pani Renaty Zborowskiej przedstawiła znane i lubiane wiersze polskich poetów oraz wesołe piosenki o przeróżnej tematyce.

Każdy młody gość na powitanie poczęstowany został cukierkiem. Przedszkolaki, bo one głównie zasiadły na widowni, zachwycone były dekoracją sceny. Stanowiły ją bowiem różne pluszaki przyniesione przez wykonawców. Dzieci nie tylko świetnie bawiły się w rytm piosenek, ale te młodsze podchodziły do sceny i sięgały po najładniejsze zabawki.Mamy nadzieję, że koncert podobał się zarówno rodzicom i opiekunom, ale przede wszystkim dzieciom. Na zakończenie bowiem kilkoro postanowiło zaprezentować swoje umiejętności muzyczne.

Pora przedstawić młodych artystów:
- Wiktoria Sołtys zaśpiewała pięknie "A ja rosnę"
- Oliwka Rozmus wykonała piosenkę "Puszek Okruszek"oraz przedstawiła wiersze: "Słoń Trąbalski", "Spóźniony słowik"i "Chrząszcz"
- Agatka Szwedka zaśpiewała trzy piosenki; "Róża i jeż", "Kot w butach" i "Bal moich lalek" oraz powiedziała wiersz "Jajko"
- Julia Biela zaprezentowała swoje możliwości i umiejętności w piosence "Różowa piosenka"
- Kola Masny recytował wiersz "Żaba"
- Martyna Olszowiec na początek przedstawiła znaną "Samochwałę", a potem zaśpiewała piosenkę "Jamniczek"( akompaniowała jej siostra Karolina)
- Karolina Olszowiec wykonała trzy piosenki: "Motylem byłam", "Drzwi do kariery" i "Cztery rude koty" oraz trzy wiersze: "Okulary", "Kotek" i "Moja siostra królewna".

Ogółem możemy stwierdzić, że koncert był bardzo udany, co potwierdzili zarówno dorośli, jak i dzieci. Wydaje się, że istnieje potrzeba organizowania tego typu wydarzeń. Dorośli podkreślali, jak ważny jest kontakt dziecka z kulturą, a to, że na scenie pojawiły się dzieci, podnosi wartość wychowawczą i emocjonalną tego kontaktu.

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA