Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 maja 2014
  • 4 maja 2014
  • wyświetleń: 9951

Milion wyświetleń na Youtubie!

Pamiętacie utwór "Zamyślone głowy" kobiórskiej grupy Dzioło? Pewnie, że tak - posta, pozytywna melodia wpada na długo w ucho. A czy wiecie ile razy teledysk do tej piosenki był odtwarzany na Youtubie? Zaskoczymy Was - ponad milion dwieście tysięcy!

Jest to więc jedyny teledysk muzyków z naszego regionu, który pokonał barierę miliona wyświetleń na Youtubie. Zresztą co tu dużo pisać - posłuchajcie i oceńcie sami.Zespół Dzioło powstał w 2001 roku. W krótkim czasie dzięki wielu rewelacyjnym piosenkom trafił w gusta dużej części osób i znalazł sporą rzeszę fanów. W 2002 roku Dzioło wygrało Pszczyński Urock - przegląd zespołów rockowych. Do rąk członków zespołu trafiła wówczas nagroda publiczności. Zespół wystąpił również na festiwalu Woodstock 2002 w Żarach, gdzie został bardzo gorąco przyjęty.

Na początku września 2004 teledysk do ich piosenki "Zamyślone głowy" został zakwalifikowany do festiwalu polskich wideoklipów Yach Film. Festiwal ten trwał od 7 do 9 października w Gdańsku. Klip znalazł się w kategorii "Inna energia". Reżyserem teledysku jest Romuald Kłakus - słynny wuj z piosenki "Joint u Romana".

Przy okazji prezentujemy też archiwalne pozdrowienia zespołu Dzioło dla internautów portalu pless.pl, nagrane w studiu Radia Mega FM.

mot

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA