pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 27 stycznia 2014
  • 2 lutego 2014
  • wyświetleń: 5005

TV: Pszczyńskie Spotkania Chóralne

Minionej niedzieli każda sala Pszczyńskiego Centrum Kultury rozbrzmiewała pięknym śpiewem. Tak właśnie aż siedem zespołów przygotowywało się do IV Pszczyńskich Spotkań Chóralnych.

Otworzył je znakomity koncert zdobywców Grand Prix na ostatnich Tyskich Spotkaniach Kolędowych - zespół Animato z Pawłowic. Obok nich na scenie zaprezentowało się 6 zespołów, które mają swoją siedzibę na terenie naszej gminy.Były to: Chór Parafii Ewangelicko -Augsburskiej, Cantemus ze Starej Wsi, Gwiazda z Ćwiklic, Klema z Piasku, Con Fuoco oraz najdłużej nieprzerwanie działający na Śląsku chór - "Lutnia". Rudolf Trunk , który po kilkunastoletniej przerwie ponownie dyryguje Lutnią, zakończył koncert niespodziewanym akcentem - nauczył publiczność krótkiego refrenu do piosenki "Pszczyński dzień" (skomponowanej zresztą przez samego siebie, ze słowami Aleksandra Kasta). Śmiało można więc powiedzieć, że tego dnia śpiewali wszyscy, nie tylko ponad 150-ciu chórzystów, ale również licznie zgromadzona publiczność.

IV Pszczyńskie Spotkania Chóralne - 02.02.2014 r. · fot.


Spotkaniom Chóralnym patronowali Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz Starosta Pszczyński Paweł Sadza, a dochód z koncertu przeznaczony był na rzecz Specjalnego Ośrodka Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjnego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Rudołtowicach .

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Michał Czernek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.