pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 22 grudnia 2013
  • wyświetleń: 5073

Świątecznie w PCKulu - wideo

Mimo przedświątecznej gorączki zakupów i sprzątania na koncert świąteczny w piątek 20 grudnia przyszło do sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury dość sporo osób. W drzwiach witali ich wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio, którzy wręczali ulotki i kieszonkowe kalendarzyki.

Koncert miał przybliżyć atmosferę zbliżających się wielkimi krokami Świąt i takie zadanie na pewno spełnił. Kolorowa choinka i srebrne ozdoby na scenie tworzyły sympatyczny nastrój. Żywiołową i energetyczną piosenką "Kiedy zima się zaczyna" przywitał gości zespół muzyczny i wokalny.Potem miała miejsce część oficjalna czyli ogłoszenie wyników konkursu literackiego, ogłoszonego wśród młodzieży szkół pszczyńskich przez Hospicjum. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i nagrody. Widzowie usłyszeli obszerne fragmenty opowiadania Małgorzaty Lebiody, zdobywczyni I miejsca w tym konkursie.

W atmosferę radosnych Świąt wprowadzili przybyłych wokaliści, którzy przygotowali przepiękne piosenki. Do tego doszły bardzo trafne aforyzmy tworzące z prezentowaną muzyką pewną całość. Prezentowali je między piosenkami Renata Zborowska i Michał Pudełko. Nad całością koncertu czuwała pani Renata Zborowska.

"Życzę Ci ..." - koncert świąteczny - 20.12.2013 · fot.


Stroną muzyczną opiekowała się Paulina Mika wraz z zespołem w składzie: Daniel Kolarz (klawisze), Piotr Filipczuk (gitara prowadząca), Wojtek Niedźwiedź (gitara basowa) i Radek Mika (perkusja). Towarzyszyli oni wokalistom w większości piosenek. A piosenki były przeróżne, ale wszystkie traktowały o radości ze zbliżających się Świąt.

Świątecznie w PCKulu - 20.12.2013 · fot.


I tak na początek świetny duet "Tak jak śnieg" w wykonaniu Aurelii Uszok i Artura Wali. Potem bardzo radosna piosenka "Mikołaj jedzie tu znów" śpiewana przez Patrycję Sołtys. I kolejny duet - Ada Komarek i Marcin Staszek wykonał pięknie "Chcę z tobą spędzić święta". I następne piosenki ze świętami w tytule: "A tu już święta" (Julia Biela), "Hej, ludzie,idą święta" (Aurelia Uszok), "Świąteczna muza" (Dorota Bieniek), "Świąteczne dni" (Natalia Rudakiewicz), "W święta przy mnie bądź" (Ada Komarek), "Chcę byś miał szczęśliwe, dobre święta"(Paulina Mika), "Święta, święta" (Renata Zborowska). Pojawiły się też piosenki o prezentach ("Ulica Śnieżynkowa" w wykonaniu Karoliny Olszowiec z towarzyszeniem siostry Martyny).

I jeszcze utwory typowo świąteczne; "Gloria" (Dorota Bieniek i Magda Kawka), "Tam się rodzi nowy Bóg" (Paulina Mika i Marcin Staszek) oraz "Moja kolęda" (Magda Kawka). Na zakończenie zespół złożył wszystkim życzenia świąteczne w piosence "Życzę ci". Pani Teresa Buczak - prezes Hospicjum - podziękowała za piękny koncert, a młodzi artyści otrzymali z rąk wolontariuszy drobne upominki. Potem wszyscy razem śpiewali refren ostatniej piosenki:

"Życzę ci, życzę, by cały rok były święta,
Jeszcze w nas tli się mały płomień,
który dziś rozpali nas.
Życzę ci, życzę, by każdy z nas miał marzenia,
niech się tlą, ty już wiesz,
dzisiaj jedno musi spełnić się".


Było miło i sympatycznie. Po koncercie goście mogli wspomóc finansowo Hospicjum, kupując ozdoby choinkowe, kalendarze, pierniczki. W rozmowach po koncercie większość widzów wyrażała podziw i wdzięczność za stworzenie świątecznego nastroju.

Goście podkreślali, że bardzo przypadły im do gustu piękne piosenki w znakomitym wykonaniu i ciekawie skomponowany scenariusz z bardzo mądrymi złotymi myślami. Dziękuję bardzo serdecznie w imieniu całego zespołu za wszystkie miłe słowa i na Święta przesyłam taką oto mądrość: "Szczęście jest w nas i wokół nas. Wystarczy dobrze się przyjrzeć, przypomnieć sobie, ze masz z kim pogadać, w co się ubrać, gdzie mieszkać, że masz wiele zalet,że świat wokół Ciebie jest wspaniały, że już coś osiągnęłaś w życiu i że jeszcze tak wiele możesz osiągnąć..."

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.