Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 lipca 2013
  • 6 lipca 2013
  • wyświetleń: 1975

Koncert charytatywny dla Sławka

Za nami:

W sobotę 6 lipca w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Sławka Maciejewskiego, który jest chory na stwardnienie rozsiane.

Koncert charytatywny dla Sławka


Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00. Wystąpią: Ratels, ANDY MC, SROGO, GARDEROBA KRU, 9Floorcrew, gwiazdą koncertu będzie zespół Giflof.

Bilety wstępu kosztują 10 zł. Podczas imprezy przeprowadzona będzie aukcja charytatywna. Prowadzona będzie także sprzedaż biżuterii ręcznie robionej przez bootiq. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na rzecz Sławka.

Sławek Maciejewski ur. w 1972 jest podopiecznym fundacji na rzecz chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie. Z wykształcenia jest stolarzem, a z zamiłowania wędkarzem i piłkarzem. Przed chorobą interesował się malarstwem, uczęszczał na zajęcia malarskie w kobiórskim Domu Kultury.

Choroba dała się we znaki w roku 2002, wtedy to Sławek skarżył się na zaćmę na oku. Trafił do szpitala w Tychach i tam podczas rezonansu wykryto u niego chorobę-stwardnienie rozsiane. Jest to choroba autoimmunologiczna, co oznacza, że układ odpornościowy osoby chorej zwalcza komórki własnego organizmu, w tym przypadku w tkance nerwowej.

Leki, które przyjmował Sławek przez okres 11 lat walki z chorobą, w większości opierały się na bazie chemii, co dodatkowo wyczerpywało serce i wątrobę. Co pół roku otrzymywał 2 wlewy kroplówki, które przez miesiąc po podaniu, powodowały silne osłabienie.

Mimo swojej choroby, Sławek nie przestaje się uśmiechać. W każdej chwili jest skory do pomocy i rozmowy. Sławek uwielbia muzykę i koncerty, dlatego koncert w Kobiórze, jak sam przyznaje, jest dla niego bardzo ważnym wydarzeniem.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA