pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 czerwca 2013
  • 8 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3973

Poezja i muzyka pod 13 - zdjęcia

W piątek 7 czerwca w klubie "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z poezją i muzyką.

------

"Piątkowy wieczór z "Poezją i muzyką pod 13" upłynął w przesympatycznej atmosferze. Składał się z dwóch części: wystawy malarstwa Ewy Pieronkiewicz i koncertu "Z rodziną w tle". Goście dopisali dość licznie. W galerii umieszczono kilkanaście różnych obrazów i grafik. Pojawiły się przepiękne prace w glinie.

Goście byli zachwyceni, czemu dawali wyraz w rozmowach oraz wpisach do specjalnie wyłożonej małej księgi pamiątkowej. Prace Ewy emanują ciepłem, kolorem, uczuciami. Sama młoda artystka jest osobą niesłychanie skromną, ale świadomą swojego talentu. Jej działa są niezwykle różnorodne i większość z nich świadczy o dojrzałości autorki.Życzymy jej powodzenia i z niecierpliwością oczekujemy na dalsze prezentacje, bo z tego, co powiedziała na wstępie wynika, że pracuje też w glinie, robi ozdobne broszki, kartki okolicznościowe. Wróżymy jej karierę w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie wybiera się po maturze.

Poezja i muzyka pod 13 - 07.06.2013


Goście dość długo kontemplowali prace Ewy, a potem udali się do części klubowej, gdzie spędzili prawie godzinę na koncercie poświęconym rodzinie. Ponieważ niedawno obchodziliśmy Dzień Matki, a niedługo będzie Dzień Ojca, tym właśnie osobom, które są najbliższe każdemu człowiekowi, wokaliści i recytatorzy składali hołd.

Wysłuchaliśmy wierszy Józefa Czechowicza, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Różewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w interpretacji Pauliny Szczepańczyk, Klaudii Gielaty, Michała Pudełki oraz Renaty Zborowskiej. Piosenki śpiewali: "Cudownych rodziców mam" - Ada Komarek, "Matka" - Patrycja Sołtys, "Dla mamy" - Klaudia Gielata, "Tata jest potrzebny" - Julia Biela, "Piosenka dla taty" - Karolina Olszowiec, "Jestem synem mego ojca" - Artur Wala, "List do matki' - Paulina Mika, "Naucz mnie córeczko" i "Mamo" - Renata Zborowska a na koniec dialog matki z córką w wykonaniu Pauliny Miki i Renaty Zborowskiej. Akompaniowali im: Daniel Kolarz i Wojtek Niedźwiedź.

Widzowie znakomicie ocenili ten wieczór, z czego niezwykle się cieszymy, bo wierzymy, że ta chwila ze sztuką nigdy nie jest czasem zmarnowanym.

Osiemnaście spotkań w "13" dało nam pewność, że to, co robimy, ma sens. Przychodzą do nas stali miłośnicy pięknej poezji mówionej i śpiewanej i za każdym razem słyszymy od nich bardzo miłe słowa. Dziękujemy serdecznie!

Równocześnie pragniemy zaprosić osoby, które chciałyby dołączyć do naszego zespołu, o kontakt. Jeśli lubisz śpiewać, grasz na jakimś instrumencie i możesz być akompaniatorem, lubisz recytować - przyjdź! Nie ma ograniczeń wiekowych. Chcemy rozszerzyć skład zespołu i już w czerwcu zacząć pracę nad programem na nowy sezon. Zapraszamy na spotkanie we wtorek 18 czerwca na godzinę 19.00 do "13". Prosimy o przygotowanie próbki swoich możliwości -wokaliści - piosenkę (z podkładem), recytatorzy - fragment wiersza, muzycy - fragment utworu. Będzie nam bardzo miło przyjąć do naszego grona nowe osoby, które chciałyby występować regularnie na scenie z poetyckim repertuarem.

Dziękujemy naszym gościom za udział w spotkaniach z "Poezją i muzyką pod 13" i zapraszamy już dziś na nowy sezon od września 2012 roku.


Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.