pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 21 kwietnia 2013
  • 29 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 5826

Deszcz pod 13 - muzyka i poezja

W piątek 26 kwietnia o godzinie 18.30 w "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z muzyką i poezją.

"Życie to płacz, płacz to łzy, łzy to krople, krople to deszcz. A w płaczu jak w deszczu, kiedyś w końcu wyjrzy słońce".

Szesnaste spotkanie z "Poezją i muzyka pod 13" upłynęło pod hasłem deszczu. Piękna pogoda za oknem sprzyjała zastanowieniu się nad istotą znaczenia deszczu w świadomości każdego człowieka.
O tym, że deszcz często kojarzy się bardzo pozytywnie, mogliśmy się przekonać, słuchając wierszy Artura Oppmana, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Jadwigi Zgliszewskiej, Grazyny Bacewicz, Ryszrda Mierzejewskiego, Haliny Szayerowej, Jarosława Iwaszkiewicza. Recytowali je: Renata Zborowska i Michał Pudełko.

Film autorstwa Radosława Miki (montaż: Paulina Mika):Oprawę muzyczną stanowiły piosenki, które deszcz przedstawiały, przekornie, w bardzo pogodny sposób. W więc deszcz jako chwile chętnie spędzane w towarzystwie bliskiej osoby, jako moment, kiedy rodzi się uczucie, jako możliwość pokazania radości życia.

Deszcz - muzyka i poezja pod "13" - 26.04.2013 · fot.


Znane i mniej znane piosenki przypadły do gustu przybyłym gościom. Rozpoczęła Julia Biela pięknym wykonaniem "Będę grać w zielone", potem Aurelia Uszok zaśpiewała z wielkim uczuciem "Wiosna i deszcz". Następnie nastrojowe "Wakacje z deszczem" wykonała Renata Zborowska, a z kolei "Deszczową" brawurowo zaśpiewała Patrycja Sołtys. W piosence "Imię deszczu" wspaniale zadebiutował Artur Wala, które jeszcze potem pięknie zaśpiewał w duecie z Aurelią Uszok "Deszcz". Renata Zborowska zaprezentowała także piosenkę "Wesoły deszczyk". Spotkanie zakończyły dwa utwory, które publiczność chętnie zaśpiewała wspólnie z wykonawcami: "Bardzo smutna piosenka retro" i "W czasie deszczu dzieci się nudzą". Wokalistom towarzyszył nieobecny od dawna na tej scenie Szymon Jarczok, który w kilku utworach wzbogacił melodię o drugi głos. Akompaniowali: Anna Smołka i Kamil Blaton.

Podsumowaniem tego wieczoru niech będą słowa: "W deszczu szukasz piękna. Odrobiny szczęścia, które da Ci siłę. Chciałbys zamienić każdą kroplę na spełniające się marzenie. Na lepszy czas".
Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na następne spotkanie 10 maja.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.