Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 20 kwietnia 2013
  • 7 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2238

Konkurs gry na fletach podłużnych

28 maja w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze odbędzie się X regionalny konkurs gry na fletach podłużnych.

Do jubileuszowej edycji przystąpili uczestnicy z 15 placówek z powiatu pszczyńskiego, tyskiego i mikołowskiego. Jury przesłuchało 68 solistów oraz 10 zespołów. W kategorii klas I-IV najwyższe miejsce zajęła Małgorzata Koehler z MDK Mikołów, II miejsce - Weronika Sekta z SP w Radostowicach, a III - Marta Żyłka z SP Kobiór (Stowarzyszenie Ognisk Artystycznych w Tychach).

Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Krzysztofik, Klaudia Sławińska (MDK nr 2 Tychy), Natalia Mikołajec, Karolina Laskowska, Kinga Kabot (SP Kobiór). W kategorii klas V-VI tryumfowały: I - Monika Kołoczek, II - Katarzyna Cielniaszek, III - Aleksandra Kania (cała trójka z Kobióra). Wyróżnienia przypadły Kindze Targiel (MDK nr 2 Tychy) i Adriannie Lano (SP Kobielice). W kategorii gimnazjalnej zwyciężyła Teresa Kania z Gimnazjum w Radostowicach, II miejsce zajęła Daria Toboła
z Gimnazjum w Kobiórze, III nie przyznano. Wyróżnienie przypadło
Justynie Grolik z Kobióra.

Wśród zespołów najlepsze miejsce zajęły Daria Toboła i Justyna Grolik z Gimnazjum w Kobiórze. II miejsce przyznano Kindze Kabot i Karolinie Laskowskie z SP w Kobiórze. III miejsce zajęły Marta Żyłka i Natalia Mikołajec z SP w Kobiórze. Wyróżnienia otrzymały Zuzanna Muszyńska i Katarzyna Chmielowska z MDK Mikołów. Grand Prix zdobyły Daria Toboła i Justyna Grolik z Gimnazjum w Kobiórze.

Konkursowi towarzyszyły warsztaty tańca historycznego i wystawa prezentująca dziesięciolecie zmagań konkursowych. Początki turnieju fletowego sięgają 2004 r. Był on kontynuacją szkolnych konkursów gry na fletach, które organizowała w kobiórskiej podstawówce nauczycielka muzyki Marzena Gec.

43-210 Kobiór
ul. Centralna 16

tel. 32 328 85 25

(r) / Tygodnik Echo

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA