pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 15 stycznia 2013
  • 29 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4095

PCKul: Koncert dla babci i dziadka

W niedzielę 27 stycznia sala widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury zapełniła się babciami i dziadkami, gdyż im dedykowany był koncert "W starym stylu" przygotowany przez panią Renatę Zborowską.

Goście dopisali licznie, na sali przeważali seniorzy, chociaż można było też zauważyć młodych i bardzo młodych widzów.

Program koncertu był bardzo różnorodny. Na początku pojawiły się wspomnienia świąt Bożego Narodzenia. Zespół wokalny Daisy's Ladies pod kierunkiem pani Barbary Garus przypomniał atmosferę grudniowych dni we wspaniałych wykonaniach kolędy "Przybieżeli do Betlejem" oraz pastorałek "Skąd ta moc" i "Znak pokoju". Znakomicie akompaniował im Paweł Kukla.

Koncert dla babci i dziadka - 27.01.2013 · fot.


Potem pojawiły się piosenki w starym stylu, wspomnienia z lat trzydziestych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Widzowie mieli okazję posłuchać utworów z tych lat w nowych wykonaniach.I tak pojawiły się piosenki: "Powróćmy jak za dawnych lat" i "To był świat w zupełnie starym stylu")(Renata Zborowska), potem "Być kobietą" i "Pogoda ducha" (Ada Komarek), "O mnie się nie martw" (Aurelia Uszok). Wykonawcom akompaniowali: pani Anna Smołka i Wojtek Niedźwiedź.

Konferansjerzy (Renata Zborowska i Michał Pudełko) mieli dla widzów aforyzmy i złote myśli o życiu i szczęściu autorstwa między innymi Phila Brosmansa, Alberta Eisteina i Aleksandra Fredry, którymi uzupełniali zapowiedzi poszczególnych utworów.

Najmłodsi wokaliści przekazywali za pomocą piosenek najszczersze życzenia dla babć i dziadków: "Babcia od bajek, dziadek od zagadek" (Julia Biela), "Kiedy babcia była mała" (Karolina Olszowiec), "Tańczę z babcią rock and rolla" (Patycja Sołtys) i "Cza cza dla babci i dziadka" (Wiktoria Sołtys).

Widzom chyba program się podobał, bo niektóre piosenki próbowali śpiewać razem z wokalistami. Szczególnie widać i słuchać to było w ostatnim utworze ("Ale to już było" (Ada Komarek i Renata Zborowska), gdzie aż dwukrotnie wykonany został refren, śpiewany przez wokalistów i widzów. "Niech święto Babci i Dziadka trwa cały rok" - usłyszeli na zakończenie.

Potem zostali jeszcze zaproszeni na wystawę prac plastycznych wykonanych przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w październiku rozpoczął swoją działalność w Pszczynie.

Zainteresowanie było spore, a organizatorzy niedzielnego spotkania usłyszeli wiele ciepłych przyjemnych słów.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.