pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 14 stycznia 2013
  • 23 stycznia 2013
  • wyświetleń: 5217

Poezja i muzyka: z tańcem w tle

W styczniową sobotę do "13" przybyli po raz trzynasty miłośnicy pięknego polskiego słowa mówionego i śpiewanego. Tym razem tematem spotkania był taniec. I mimo że sobota, karnawał, mróz i w ogóle niezbyt sprzyjający takim wieczorom dzień, goście dopisali. Było może zdecydowanie mniej osób niż zwykle, ale atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna.

Przy filiżance kawy i herbaty można było zastanowić się nad różnymi obliczami tańca jako ruchu przy muzyce, ale również jako umiejętności wyrażania siebie i swoich uczuć.Wiersze polskich poetów (między innymi Jana Kochanowskiego, Czesława Miłosza, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Niny Andrycz, Andrzeja Waligórskiego) recytowali Renata Zborowska i Michał Pudełko.

Poezja i muzyka: z tańcem w tle - 19.01.2013 · fot.


Do tego piękne piosenki, opowiadające o miłości do tańca, o tęsknocie za bliskością, o uczuciach, jakie rodzi taniec. Na początek piękny walc ("Czy to walc" - Renata Zborowska), potem mądra piosenka o życiu ("Tylko mnie poproś do tańca" Paulina Mika), następnie o znaczeniu tańca w wyrażaniu uczuć ("To tylko taniec", "Nigdy więcej nie tańcz ze mną" - Aurelia Uszok), o tańcu jako metodzie na miłość ("Zakochany Michał" - Karolina Olszowiec), o chęci zatrzymania czasu ("Jeszcze raz" - Magda Kawka), o tańcu jako kwintesencji życia ("Bal u Posejdona" - Magda Drobiec i "Takie tango" - Ada Komarek), o radości z tańca ("Owocowy karnawał" - Patrycja Sołtys) i na koniec o miłości do tańca ("Nogi roztańczone" - Renata Zborowska). Tak więc, jak stwierdzili goście, dla każdego było coś miłego. Był to kolejny sympatyczny wieczór, gdzie królowało piękne polskie słowo w bardzo dobrym wykonaniu.

Na następny wieczór zapraszamy w piątek 15 lutego i będziemy wtedy rozmyślać na temat szczęścia, miłości i innych wzniosłych uczuć, które towarzyszą człowiekowi w Walentynki.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.