Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 2 stycznia 2013
  • 16 stycznia 2013
  • wyświetleń: 3301

XXI finał WOŚP w Kobiórze

Po raz trzeci w Kobiórze zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kobiórski sztab zebrał w sumie 11 863,65 zł. Rekordzistka miała w puszce 1 248,51 zł.

plakat


Impreza finałowa rozpoczęła się o godzinie 14.00, kiedy to na scenie Gminnego Domu Kultury pojawił się zespół regionalny Kobiyrzoki z kobiórskiego Przedszkola Gminnego. Zespół wykonał kilkunastominutowy program złożony głównie z kolęd.

Po nim w różnorodnym, choć także utrzymany w podobnym klimacie, programie zaprezentowała się Szkoła Muzyczna Suzuki z Tychów. Po występach zespołów dziecięcych strażacy z kobiórskiej OSP zaprezentowali na boisku szkolnym pokaz ratownictwa drogowego.

Drugą część imprezy zainicjował występ pszczyńskiej formacji hip-hopowej Pomau. Już ten koncert oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność, jednak to dopiero występ gwiazdy finału, czyli zespołu Cree, przyciągnął publikę. Takiego tłumu kłębiącego się w Domu Kultury chyba nie pamiętają jego najstarsi bywalcy.

Tradycyjnie o 20:00 wysłaliśmy światełko do nieba. Tym razem odbyło się to z płonącego ogniska. Ostatnim akcentem był występ ostro grającej formacji Mateo Colon, która także miała wcale liczne grono słuchaczy.

W trakcie wielogodzinnego finału uczestnicy kilkukrotnie stawali do licytacji. Pod młotek poszło kilkadziesiąt gadżetów za łączną kwotę 1945 zł, jednak ostatecznie w puszce znalazło się 2032,10 zł.

Przebojem licytacji po raz drugi okazał się napój "Mamrot" - w tym roku osiągnął rekordową kwotę 700 zł. Wyniki innych ciekawszych licytacji - kalendarz Cree sprzedano za 150 zł, koncertowe buty (Andy'ego) McCartney'a za 120 zł, płyty Cree za 80 zł.

A później już tylko sprzątanie, dostarczenie zebranych i podliczonych pieniędzy do punktu rozliczeń. Zebraliśmy 11 863,65 zł, w tym 17 kwestujących na ulicach Kobióra i sąsiednich miejscowości wolontariuszy zebrało kwotę 8 381, 57 zł. Rekordzistka miała w puszce 1 248,51 zł. I to by było na tyle, choć przed nami jeszcze podziękowania, rozliczenia i podsumowania.

Ryszard Skrzypiec

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA