pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 8 października 2012
  • 15 października 2012
  • wyświetleń: 4557

Poezją i muzyką pod "13"

W piątek 12 października w "13" tradycyjnie już spotkali się miłośnicy poezji polskiej i polskiej piosenki.

-----

Tym razem motywem wiodącym było szeroko pojęte życie. Na zaproszenie odpowiedziało bardzo dużo osób. Większość z przygotowanych miejsc była zajęta. Na gości czekała tradycyjnie kawa, herbata. Można było również ugasić pragnienie szklaneczką soku owocowego. Atmosfera była jak zwykle bardzo sympatyczna.W repertuarze wieczornego koncertu znalazły się wiersze znanych polskich poetów: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Wisławy Szymborskiej, Władysława Syrokomli, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa, Jonasza Kofty, Andrzeja Poniedzielskiego i Jana Twardowskiego w interpretacji Agaty Jaszczyk, Barbary Pająk, Renaty Zborowskiej i Michała Pudełko.

Poezja i muzyka pod 13 - 12.10.2012 · fot.


Ilustracje muzyczne stanowiły piosenki w wykonaniu członków zespołu wokalnego. I tak na początku pojawiła się piosenka "La valse du mal" (walc zła) w interpretacji Renaty Zborowskiej. Potem kolejno: "Do kołyski"(Paulina Mika), "Ale jestem" (Ada Komarek), "Dwa słowa dla życia" (Magda Kawka), "Zamiast" (Magda Drobiec), "Kiedyś" (Paulina Mika), "Jak? Gdzie? Dlaczego?" (Karolina Olszowiec), "Świat się kręci" (Julia Biela i Filip Poloczek), "Tabliczka muzyczka" (Patrycja Sołtys), "Dziwny jest ten świat" (Magda Drobiec) i na zakończenie "Apetyt na życie" (Renata Zborowska). Wokalistom akompaniowali: Karina Bieszczad z Julią Skamarajtys, Daniel Kolarz i Wojtek Niedźwiedź. Wśród gości rozlosowano gadżety ufundowane przez Uniwersytet Śląski.

Wielu z zaproszonych po koncercie wyrażało swoje opinie i nie szczędziło słów pochwały i zachwytu. Ciekawym i pozytywnie ocenionym pomysłem było wprowadzenie na scenę bardzo młodych wokalistów. Cieszymy się, że możemy swoimi koncertami wprowadzić w życie naszych gości odrobinę refleksji i radości.

Cieszymy się, że tak wiele osób poświęca swój czas każdego miesiąca i przychodzi na spotkania z poezją i muzyką. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym te wieczory dochodzą do skutku.

Zapraszamy za miesiąc na spotkanie jesienne!


Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.