pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 9 września 2012
  • 17 września 2012
  • wyświetleń: 6153

Poezja i muzyka w "13" - wideo

Już po raz dziewiąty w "13" spotkali się w piątek 14 września miłośnicy pięknego polskiego słowa mówionego i śpiewanego. Goście przybyli bardzo licznie i przy filiżance kawy, herbaty, szklaneczce soku spędzili ponad godzinę, słuchając różnych tekstów, w których pojawiały się imiona.

Całość zaprezentowanego programu to wiersze i piosenki z imionami. Tradycyjnie już wykorzystano utwory znanych polskich poetów: Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Władysława Broniewskiego, Marcina Świetlickiego.W wierszach pojawiło się wiele imion, między innymi Sebastian, Anna, Mieczysław, Marcin, Barbara, Laura, Wacław, Zofia, Maciej, Konstanty i inne. O każdym z nich (oraz o tych, które pojawiły się w piosenkach) widzowie otrzymali krótkie informacje dotyczące pochodzenia i znaczenia imienia oraz charakterystykę osoby, która takie imię nosi.

Poezja i muzyka pod 13 - 14.09.2012 · fot.


Poezję recytowali członkowie zespołu teatralnego: Barbara Pająk, Magda Kawka, Małgorzata Brandys, Michał Pudełko i Renata Zborowska.

W wykonaniu członków zespołu wokalnego usłyszeliśmy piosenki: "Małgośka" (Paulina Mika), "Jolka, Jolka, pamiętasza", "Sheila" (Marcin Staszek), "To nie ja byłam Ewą" (Magda Drobiec), "Charlie, Charlie" (Magda Kawka), "Biedroneczki są w kropeczki" (Julka Biela i Karolina Olszowiec), "Chcę do Bodzia" (Patrycja Sołtys), "Ada, to nie wypada" (Aurelia Uszok), "Kaziu, zakochaj się", "Zosia i ułani" i "Magda, proszę" (Renata Zborowska). Przy pianinie zasiedli: Anna Smołka, Karina Bieszczad, Adrian Pistelok, Dawid Oszek i Wojtek Niedźwiedź.

Atmosfera spotkania była bardzo miła, widzowie wychodzili zadowoleni, w rozmowach po zakończeniu spotkania pojawiały się słowa uznania i wręcz zachwytu. Gościom podobał się pomysł i realizacja tematu wieczoru, chwalili dobór repertuaru oraz wykonanie wierszy i piosenek. Podziękowania należą się tym, którzy przyczynili się do wytworzenia tej miłej atmosfery: Rafałowi Skapczykowi - akustykowi, dziewczynom obsługującym gości: Anecie Michalik, Ani Widerze i Oli Fórman z III LO.

Wydaje się, że piątkowe spotkania z"Poezją i muzyką pod 13" mają stałe grono zwolenników, a to grono ciągle się powiększa. Frekwencja na ostatnim spotkaniu była bardzo duża, co niezmiernie cieszy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 12 października.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.