Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 czerwca 2012
  • 25 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1820

Nabór do chóru "Harmonia"

Lubisz śpiewać, twoją pasją jest muzyka, a może jesteś zainteresowany chóralnym życiem? - to wystarczy, żeby wstąpić do chóru "Harmonia", który działa przy Gminnym Domu Kultury w Kobiórze.

- Nie wymagamy żadnego przygotowania muzycznego, czy znajomości nut. Najważniejsza jest chęć śpiewania - zapewniają członkowie chóru, który istnieje już 93 lata.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich: dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W repertuarze kobiórskiego chóru znajdują się pieśni religijne, patriotyczne, ludowe oraz współczesne, którymi uświetniamy m.in. uroczystości takie jak: dożynki, koncerty kolędowe, okazjonalne, Dni Kobióra, święta kościelne.

Poza krajem chór koncertował na Węgrzech oraz na Słowacji. Nad kształtem artystycznym czuwa absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrygent Daniel Mruczek. Chór "Harmonia" powstał w 1919 roku, śpiewały w nim 32 osoby, obecnie jest ich 25, w tym 16 kobiet i 9 mężczyzn.

Próby chóru odbywają się w Domu Kultury w każdy wtorek w godzinah od 18.00 do 20.00. Wszyscy, którzy poczują w sobie "chóralną pasję", powinni się kontaktować pod nr tel. 607 143 357 lub przyjść bezpośrednio na próbę.

new / pless.pl, źródło: GDK Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA