Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 15 maja 2012
  • 22 maja 2012
  • wyświetleń: 6486

Koncert charytatywny w PCKulu

Na piątek 18 maja na godzinę 18.00 ludzie dobrego serca zostali zaproszeni na koncert "Piosenka jest dobra na wszystko". Przy wejściu na salę widowiskową Pszczyńskiego Centrum Kultury goście wrzucali do skarbonki pieniądze, a na pamiątkę otrzymywali kolorowy bilet wstępu.

Niestety frekwencja na koncercie nie była duża. Mieliśmy nadzieję, że szczytny cel i zapowiedź dobrego programu zachęci ludzi do spędzenia godziny z piosenką. Mimo że nie do końca tak się nie stało, w skarbonce znalazło się kilkaset złotych, które zostały przekazane na ręce pani Teresy Buczak z Hospicjum Ojca Pio. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale będziemy starać się nadal wspierać ideę funkcjonowania Hospicjum.Dla tej niezbyt licznej widowni wystąpił zespół wokalny z fantastycznym repertuarem. Jak podkreślali po koncercie widzowie, piosenki były znakomicie dobrane, teksty piękne i bardzo mądre. W programie koncertu znalazły się utwory wybrane przez wokalistów, każdy śpiewał to, co lubi, w czym się dobrze czuje.

Koncert charytatywny w PCKulu - 18.05.2012 · fot.


Na scenie wystąpili: Patrycja Sołtys ("Laleczka z saskiej porcelany", "Piosenka drewnianych lalek"), Magda Kawka ("Zegar", "Znam cię na pamięć"), Kuba Golla ("Jak to dziewczyna", "Już taki jestem zimny drań"), Magda Drobiec ("Rebeka", "Power of love"), Marcin Staszek ("Zdumienie", "When a man loves women"), Paulina Mika ("Against all odds", "Listen to you heart", "Tańczące Eurydyki"), Renata Zborowska "Piosenka jest dobra na wszystko", "Ja śpiewam piosenki", "Już nie zapomnisz mnie"), Magda Drobiec i Marcin Staszek w duecie "Jesteś blisko mnie".

Przy fortepianie towarzyszyli wokalistom: pani Ania Smołka, Daniel Kolarz i Dawid Oszek. Scenografię wykonały panie: Anna Szczepańczyk, Karina Bieszczad i Sylwia Sołtys. Całość prowadziła pani Renata Zborowska.

Widzowie mieli przy okazji możliwość poznania krótkiej historii prezentowanych utworów, poznania trafnych myśli znanych ludzi nauki (Einstein) i kultury (Szekspir, Coehlo).
Atmosfera była sympatyczna. Widzowie reagowali emocjonalnie, widać było, że piosenki przypadły im do gustu.
Należy mieć nadzieję, że tego typu akcje charytatywne zyskają sobie zwolenników wśród mieszkańców naszej gminy, bo przeciez nie chodzi tylko o to, aby zbierać pieniądze, ale żeby ludzie za swoje dobre serce otrzymali podziękowania w formie udziału w artystycznym przedsięwzięciu.
Wokaliści postarali się bardzo, nie zniechęciła ich niewielka widownia i dali z siebie wszystko.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością! Dziękujemy, że mogliśmy dla Państwa zaśpiewać! Zapraszamy znowu!
A dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć na koncert, niewielka migawka i kilka zdjęć z tego wieczoru.

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA