pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 5 marca 2012
  • 14 marca 2012
  • wyświetleń: 7559

Koncert "Z kobietą w tle" pod 13

Na piąte spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" przybyło znów sporo miłośników pięknego słowa. Jak usłyszeliśmy od naszych gości, było wiele wzruszeń i miłych przeżyć.

Hasłem wieczoru była płeć piękna, a to z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Film (autor: Mateusz Pokuta):Repertuar wieczoru był bardzo różnorodny. Wiersze Anny Świrszczyńskiej, Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima recytowali: Małgorzata Brandys, Renata Zborowska, Piotr Wróbel i Michał Pudełko.

Pięknym wierszom o kobietach towarzyszyły równie piękne piosenki ( między innymi "Kobieta jest jak kwiat", "O mnie się nie martw", "Sen o Wiktorii", "Z kim tak ci będzie źle jak ze mna", "Być kobietą", "Nie wierz mi, nie ufaj mi", "Bo z dziewczynami") w wykonaniu Pauliny Miki, Ady Komarek, Magdy Drobiec, Renaty Zborowskiej, Marcina Staszka i Kuby Golli.

Koncert "Z Kobietą w tle" - 9.03.2012 · fot.


Przy pianinie tym razem zasiadł Daniel Kolarz. Tradycyjnie na zakończenie wśród gości rozlosowano wejściówki do kina Helios na film "Hans Klos". Ponieważ nie dotarły obiecane przez wydawnictwo Czarna Owca książki, goście otrzymali inne drobne upominki i słodycze.

Atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna, kameralna. Goście nie kryli swojego zadowolenia i jeszcze długo po zakończeniu rozmawiali z wykonawcami. Dziękujemy Darkowi Pecynie za dbanie o stronę techniczną. Dziękujemy dziewczynom z klasy artystycznej III LO za pomoc w obsłudze gości.

Szczególnie dziękujemy dyrekcji Pszczyńskiego Centrum Kultury za pomoc w realizacji tych spotkań, które zyskały już sobie spore grono stałych bywalców. Przypominamy, że wieczorom tym patronuje Pszczyński Klub Nauki i Sztuki, a nad całością przedsięwzięcia czuwa Renata Zborowska.

Zapraszamy na następny wieczór 20 kwietnia na godzinę 19.00. Tym razem będzie to spotkanie "Z mężczyzną w tle". Wśród gości rozlosujemy kolejne wejściówki do kina, może znów do teatru oraz obiecane książki. Zapraszamy miłośników pięknego słowa! Naprawdę warto!

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.