pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 6 lutego 2012
  • 13 lutego 2012
  • wyświetleń: 8893

Z miłością w tle pod "13"

W piątek 10 lutego wieczorem klub pod "13" pękał w szwach. Przyszło tak wielu miłośników poezji i muzyki, że dla niektórych zabrakło po prostu miejsca przy przygotowanych stolikach.

Dziewczyny, które zajmowały się gośćmi, uwijały się jak w ukropie,chcąc ugościć przybyłych kawą lub herbatą tudzież sokiem oraz słodkimi dodatkami. Wszystkie siedzące miejsca były zajęte, niektórzy goście przycupnęli na schodach bądź stali.

Czwarte z kolei spotkanie z cyklu "Poezja i Muzyka pod 13" poświęcone było miłości, a pretekstem do podjęcia takiego tematu były zbliżające się Walentynki, święto coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi.

Wieczór rozpoczął szef Pszczyńskiego Klubu Nauki i sztuki - Mirek Kozik., który przywitał przybyłych i zapowiedział niespodzianki na zakończenie spotkania.


Autorem filmu jest Mateusz Pokuta.

A potem rozpoczął się istny festiwal tekstów o miłości. Zebrani mogli wysłuchać pięknych wierszy Jana Kochanowskiego, Mikołaja Sepa Szarzyńskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Czesława Miłosza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Jana Twardowskiego w interpretacji Piotra Wróbla, Renaty Zborowskiej oraz debiutujących na tej scenie Małgorzaty Brandys i Staszka Szczepańczyka.

Utworom poetyckim towarzyszyły równie piękne piosenki o miłości w wykonaniu Magdy Drobiec, Magdy Kawki, Ady Komarek, Klaudii Gielaty, Kuby Goli, Marcina Staszka i Renaty Zborowskiej. Wykonawcom akompaniował Dawid Oszek i zaocznie (z płyty) Mirek Lachowski. Skromną acz gustowną dekorację przygotowała pani Anna Szczepańczyk, a nad stroną techniczną czuwał Staszek Ananicz.

Z miłością w tle pod "13" - 10.02.2012 · fot.


Dziękujemy Pszczyńskiemu Centrum Kultury za daleko idącą pomoc w realizacji tego projektu, który wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyjść, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, aby posłuchać pięknego słowa poetyckiego. Dziękujemy za miłe słowa, jakie usłyszeliśmy od widzów po zakończeniu tego spotkania.

Na zakończenie wśród obecnych rozlosowane zostały wejściówki do kina Helios oraz do Teatru Śląskiego, a także koszulek z logo Uniwersytetu Śląskiego, które osobiście wręczył Tomasz Molus - senator UŚl. Mirek Kozik zapowiedział na następne miesiące dalsze atrakcje związane z rozwijaniem się współpracy z kinem Helios, Teatrem w Katowicach, Uniwersytetem Śląskim oraz innymi podmiotami, które zainteresowane są naszą działalnością.

Zapraszamy za miesiąc na spotkanie "Z kobietą w tle". Naprawdę warto!

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.