pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 9 stycznia 2012
  • 16 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3992

Poezja i muzyka pod "13"

W piątek 13 stycznia odbył się trzeci wieczór poetycko - muzyczny pod hasłem "Z zimą w tle". Mimo niezbyt sprzyjającej pogody goście dopisali i niewielka sala pod 13 była pełna.

Spotkanie, któremu patronuje Pszczyński Klub Nauki i Sztuki, odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Widzowie przy filiżance kawy i herbaty oraz lampce wina (lub soku pomarańczowego) kontemplowali piękno poetyckiego słowa mówionego i śpiewanego.

Poezja i muzyka pod "13" - 13.01.2012 · fot.


Aneta Michalik, Ania Widera, Ania Bohm i Renata Zborowska przedstawiły wiersze Kazimiery Zawistowskiej, Czesława Miłosza, Bolesława Leśmiana, Antoniego Langego, Adama Ziemianina i Lidii Nowosad - wiersze traktujące o śniegu, mrozie, samotności, zagubieniu, ale i o zabawie, tańcu oraz karnawale, bo z tym skojarzony został temat spotkania. Pięknym wierszom towarzyszyły piosenki: "Na całej połaci śnieg" (Renata Zborowska), "Mru mru" (Ada Komarek), "Bal wszystkich świętych" (Marcin Staszek), "Przetańczyć z tobą chcę całą noc" (Paulina Mika), walc z filmu "Noce i dnie" (Klaudia Gielata i Renata Zborowska), "Niech żyje bal" (Marcin Staszek), "Herbatka" (Renata Zborowska). Akompaniował przepięknie Dawid Oszek.

Po tej uczcie duchowej wśród widzów Magda Drobiec w imieniu PKNiS rozlosowała wejściówki do kina Helios w Katowicach na film "Dziewczyna z tatuażem" oraz do Teatru Śląskiego na "Hamleta".

Projekcję filmu 19 stycznia poprzedzi prelekcja oraz recital Magdy Drobiec i Marcina Staszka. Wśród osób, które wybiorą się w tym dniu do kina indywidualnie, zostanie rozlosowana powieść Stiega Larssona "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", na podstawie której powstał film.

Mamy nadzieję, że na każdym kolejnym spotkaniu będziemy serwować widzom podobne niespodzianki.

Cieszymy się, że te wieczory podobają się widzom i zapraszamy na następne. 10 lutego spotykamy się "Z miłością w tle" dla uczczenia święta zakochanych. I znowu w programie piękne wiersze i jeszcze piękniejsze piosenki o miłości.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.