pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 7 listopada 2011
  • wyświetleń: 4339

Poezja i muzyka pod "13"

W piątek 4 listopada odbyło się pierwsze spotkanie poetycko - muzyczne w klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Przybyłych dość licznie gości przywitał z uśmiechem zadowolenia szef Pszczyńskiego Klubu Nauki i Sztuki Mirosław Kozik, bo spotkanie odbywało się pod patronatem PKNiS. Ten uśmiech zadowolenia spowodowany był tym, że tak wiele osób skorzystało z zaproszenia do takiego spędzenia wolnego czasu. Okazało się, że istnieje społeczne zapotrzebowanie na kontakt z piękną polszczyzną.

Poezja i muzyka pod "13" - 4.11.2011 · fot.


Spotkanie przebiegło pod hasłem "Z poezją w tle". Wszystkim zaangażowanym w ten projekt należą się słowa uznania. I takie słowa padły z ust gości po zakończeniu spotkania. Warto wymienić te osoby, które z przyjemnością i pełnym profesjonalizmem podeszły do sprawy.

A więc przede wszystkim pani Renata Zborowska - pomysłodawczyni, autorka scenariusza, recytatorka i wokalistka oraz prowadząca całość. Pomogli jej również: Piotr Wróbel - świetny interpretator wierszy, Klaudia Gielata, Magda Drobiec i Szymon Jarczok - wokaliści, znakomici wykonawcy piosenek. Goście czuli się znakomicie również dzięki dziewczynom (Ania Widera i Ola Fórman), które zadbały o to, aby na stolikach była kawa, herbata i słodkości.
Podziękowania należą się też świetnemu akustykowi Darkowi Pecynie. No i oczywiście dyrekcji PCKulu za przychylność i pomoc w organizacji.

W ciągu niecałej godziny goście mogli wysłuchać wierszy polskich poetów (Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Władysław Broniewski, Leopold Staff, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert i Andrzej Bursa), którzy w różny sposób w swoich utworach mówili o roli poezji w życiu. Do tego piękne piosenki z gatunku poezji śpiewanej dopełniły całości.

Już 9 grudnia odbędzie się następny taki wieczór, tym razem pod hasłem "Z filozofią w tle". Mamy nadzieję, że spełniamy oczekiwania miłośników pięknego słowa poetyckiego. Zapraszamy już dziś na kolejne spotkania.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

PKNiS

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.