pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 16 września 2011
  • 26 września 2011
  • wyświetleń: 6622

Wystawa prac "Dziwy Natury"

W piątek 23 września w "13" miał miejsce wernisaż wystawy prac Barbary Czerkowski "Dziwy Natury". W założeniu miało to być spotkanie dla ducha - plastyka, słowo poetyckie i muzyka. I tak też było.

Dziwy natury


Atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna. Przy kawie, herbacie i lampce wina goście wysłuchali krótkiej prelekcji autorki prac posłuchali pięknej poezji oraz muzyki i oczywiście obejrzeli obrazy.

Pani Barbara Czerkowski pochodzi z Pszczyny, z wykształcenia jest nauczycielką biologii i przez wiele lat pracowała w szkole w Piasku. Obecnie mieszka w Niemczech i interesuje się wieloma niesamowitymi sprawami.

Opowiedziała historię powstania prezentowanych obrazów. Są one świetną kopią prac renesansowego lekarza i przyrodnika Ulissesa Aldrovandi, który zainteresował się przeróżnymi wynaturzeniami występującymi w naturze. Szkicował je i dokładnie opisywał. I z jego właśnie prac korzystała pani Barbara. Powstały świetne obrazki, które bardzo spodobały się naszym gościom. Po zakończeniu wystawy wielu z nich wyraziło chęć zakupienia niektórych prac.

Wystawa prac "Dziwy Natury" · fot.


Spotkanie było bardzo udane dzięki zaangażowaniu wielu osób: Renata Zborowska - pomysłodawca, konferansjer, recytacja wierszy, śpiew; Mirek Kozik - pomysłodawca, prezes PKNiS; Martyna Dziędziel - muzyka, śpiew; Marcin Staszek - śpiew; Kasia Szczepańczyk - recytacja; Adrian Pistelok - muzyka; Stanisław Szczepańczyk - zdjęcia; Aneta Michalik, Ania Widera i Ania Bohm - dbanie o gości; Darek Pecyna - akustyk.

Była to kolejna impreza pod patronatem powstałego niedawno Pszczyńskiego Klubu Nauki i Sztuki, a zrealizowana dzięki ogromnej pomocy Pszczyńskiego Centrum Kultury. W imieniu organizatorów i uczestników tego spotkania bardzo dziękuję wszystkim przybyłym gościom, których słowa pochwały pozwalają wierzyć, że podobne przedsięwzięcia są potrzebne.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

Renata Zborowska / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.