pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 12 grudnia 2008
  • wyświetleń: 8373

Potrawy wigilijne Ziemi Pszczyńskiej

10 grudnia odbył się w naszym regionie Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych „Nasze kulinarne dziedzictwo”. Była to druga edycja tego konkursu, a tematem przewodnim były „Potrawy wigilijne Ziemi Pszczyńskiej”.

Potrawy wigilijne Ziemi Pszczyńskiej
fot. Powiat


Celem tego konkursu jest chęć kontynuowania i przekazywania pięknych zwyczajów oraz uświadomienie piękna, wagi kultury i tradycji kulinarnych śląskiego regionu a w szczególności powiatu pszczyńskiego.

W konkursie uczestniczyło 12 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu. Są to następujące koła: Gilowice, Goczałkowice, Golasowice, Grzawa, Jankowice, Kobiór, Pawlowice, Piasek, Rudołtowice, Rudziczka, Studzienice i Suszec. Komisja w składzie Józef Tetla, Stefan Ryt, Andrzej Grzyb, Józef Wydra oraz Łucja Krętak, po degustacjach przyznała następujące miejsca:

I miejsce: KGW Jankowice, KGW Kobiór
II miejsce: KGW Gilowice, KGW Grzawa, KGW Rudziczka
III miejsce: KGW Goczałkowice-Zdrój, KGW Pawłowice, KGW Piasek, KGW Rudołtowice

Oraz wyróżnienia: KGW Golasowice, KGW Studzienice, KGW Suszec

Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych otrzymały nagrody oraz dyplomy pamiątkowe za udział w konkursie.

Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.