pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 22 maja 2008
  • wyświetleń: 2323

Rozpoczęły się Dni Kobióra

Rozpoczęły się Dni Kobióra. W środę odbyły się szachowe mistrzostwa gminy juniorów. W weekend czekają na nas kolejne atrakcje.

23 maja w Gminnym Ośrodku Kultury zaplanowano otwarcie wystawy malarsko-fotograficznej "Artystyczne wizje kobiórzan 2", połączonej z pokazem multimedialnej grupy fotograficznej "Łapię ostrość"

24 maja świętowanie zacznie się już o 7.30 rano - zawodami wędkarskimi o puchar przewodniczącego Rady Gminy. W domu kultury za to miłośnicy skata zagrają o puchar wójta (o 10.00). O 11.00 rozpoczną się Szachowe Mistrzostwa Kobióra.

Sobota będzie dniem otwartym muzeum Stolarnia (11.00-18.00). W domu kultury popołudnie można będzie spędzić na koncercie (początek o godz. 16.00); zagrają m.in. El Secatore, Dzioło i Teenage-Beat. Ma on charakter charytatywny. Pod hasłem "Pomóż zobaczyć" będzie można pomóc 22-letniej Dagmarze, która traci wzrok.

25 maja uroczystości rozpoczną się mszą św. w kościele parafialnym (o godz. 10.30). Zaśpiewa chór "Harmonia". O godz. 15.00 na teenie Gminnego Ośrodka Sportu rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Leśnikiem Kobiór a Zniczem Jankowice. Tam też zaplanowano konkursy i zabawy dla dzieci, kiermasz i festyn rodzinny, w czasie którego zostaną wręczone nagrody dla layreatów konkursu plastycznego "Strachy 2008".

O godz. 18.30 zagra zespół "Silver Samurai", godzinę później "Uwaga". O godz. 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem "Jorgusie".

26 maja odbędzie się uroczysta sesja, na której zostanie wręczona nagroda Pro publico bono. Dni Kobióra zakończą się 28 maja regionalnym konkursem gry na fletach podłużnych.

Echo

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.