pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 30 listopada 2007
  • wyświetleń: 2918

Perypetie Tereski i Okrętki w bibliotece

29 listopada w pszczńskiej bibliotece odbył się konkurs literacki ze znajomości twórczości Joanny Chmielewskiej. Tematem przewodnim zabawy był dwie książki znanej autorki: "Zwyczajne życie" i "Większy kawałek świata".

Perypetie Tereski i Okrętki w bibliotece
Laureatki konkursu czytelniczego.
fot. MPBP Pszczyna


W zmaganiach konkursowych udział wzięły cztery drużyny ze szkół powiatu pszczyńskiego: PG 1 i PG 4 w Pszczynie, PG w Kobiórze i PG w Goczałkowicach-Zdroju. Uczestniczki konkursu wykazały się nie tylko wymaganą wiedzą, ale również artystycznym talentem w kreowaniu poszczególnych scenek, których inspiracją były książki Chmielewskiej.

Po podsumowaniu punktacji okazało się, że I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie, II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 1, III miejsce Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju, IV miejsce Gimnazjum w Kobiórze. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i książkami i wszystkim należy pogratulować za udział w imprezie czytelniczej.

Konkurs współorganizowały: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

MPBP Pszczyna, new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.